EU Login on Euroopa Komisjoni veebirakenduste kasutajate autentimise teenus. See võimaldab volitatud kasutajatel pääseda komisjoni eri veebiteenuste juurde vaid ühe e-posti aadressi ja salasõna abil.
Läbipaistvusregister sisaldab avalikku teavet, välja arvatud mõned isikuandmed, mis esitatakse registreerimisprotsessi käigus ja mida ei avaldata.
EU Login kasutab tehnoloogiat, mille on välja töötanud infoturbespetsialistide meeskond, kes seda korrapäraselt hooldab, ja nõnda aitab see suurendada juurdepääsu turvalisust.
Tänu EU Loginile põhineb teie juurdepääs registreerimisandmetele turvalisemal isikutuvastusmeetodil.
Me ei kasuta teiega suhtlemiseks enam e-posti.
Läbipaistvusregistriga lävimiseks või selle töötajatega suhtlemiseks peate kasutama registri osa, millel on juurdepääsupiirang.
Enese autentimiseks on teil vaja EU Logini kontot, mille kaudu saate esitada registreerimistaotluse, ajakohastada olemasolevat registreeringut, esitada kaebuse või võtta meiega ühendust.
Vt EU Logini kasutusjuhend ja korduma kippuvad küsimused.
Organisatsiooni registreerimiseks on vaja EU Logini kontot.
Konto loomiseks
- Valige läbipaistvusregistri põhilehekülje veebisaidi menüüst „Registreerige uus organisatsioon“. Teid suunatakse EU Logini lehele.
Kui teid ümber ei suunata, minge ise EU Logini lehele.
Klõpsake nupul „Loo konto“ või sisestage lihtsalt oma e-posti aadress, klõpsake nupul „Edasi“ ja järgige juhiseid.
Kui olete EU Logini konto loonud, võite pöörduda tagasi läbipaistvusregistrisse, sisestada oma EU Logini sisselogimisandmed ja logida oma juurdepääsupiiranguga keskkonda ning alustada registreerumist.
Iga EU Logini konto on seotud konkreetse üksikisiku ja tema e-posti aadressiga. Sellest isikust koos tema e-posti aadressiga saab (vaikimisi) esimene isik, kellel on õigus registreeringule juurde pääseda. Kui registreering kinnitatakse, kajastub see teave registreeringu punktis 6 („Isikud, kellel on registreeringule juurdepääs“).
Süsteem võimaldab piiratud juurdepääsuga keskkonnale / registreeringule juurdepääsu anda minimaalselt 2 ja maksimaalselt 6 kasutajale (üks neist olete teie – isik, kes taotlusvormi täidab),
Vajaduse korral esitage ülejäänud isikute e-posti aadressid (lubatud on kuni kuus) vormi punktis 6. Kõigil neil peab sellele juurdepääsupiiranguga keskkonnale / registreeringule juurdepääsuks olema isiklik EU Logini konto.
Kui valite läbipaistvusregistri avalehel „Registreerige oma organisatsioon“, suunatakse teid EU Logini lehele. Juurdepääsupiiranguga keskkonda sisselogimiseks ja registreerimisprotsessi alustamiseks kasutage oma EU Logini sisselogimisandmeid.
Registreerimisprotsessi lõpus seob süsteem teie EU Logini konto automaatselt teie koostatud registreeringuga ja annab teile juurdepääsu tulevaste ajakohastuste tegemisteks (registreerimisvormi punktis 6 loetletud isikutele teatatakse igast ajakohastamisest).
Iga EU Logini konto on seotud konkreetse üksikisiku ja tema e-posti aadressiga. Sellest isikust koos tema e-posti aadressiga saab (vaikimisi) esimene isik, kellel on õigus juurdepääsupiiranguga keskkonda / registreeringule juurde pääseda. Kui registreering kinnitatakse, kajastub see teave registreeringu punktis 6 („Isikud, kellel on registreeringule juurdepääs“).
Juurdepääsupiiranguga keskkonnale / registreeringule pääseb juurde minimaalselt 2 ja maksimaalselt 6 inimest (üks neist olete teie – isik, kes registreerimisvormi täidab).
Vajaduse korral esitage ülejäänud isikute e-posti aadressid (lubatud on kuni kuus) registreeringu punktis 6. Kõigil neil peab sellele juurdepääsupiiranguga keskkonnale / registreeringule juurdepääsuks olema isiklik EU Logini konto.
Läbipaistvusregistris registreeritud organisatsioonile juurdepääsuks on vaja EU Logini kontot. See tähendab, et teie nimi ja e-posti aadress peavad olema kantud registreeringu punkti 6 („Isikud, kellel on registreeringule juurdepääs“).
Kui te ei ole selles nimekirjas ja vajate juurdepääsupiiranguga keskkonnale / registreeringule juurdepääsu, peab mõni juurdepääsu omav isik teie nime ja e-posti aadressi nimekirja lisama.
Juurdepääsupiiranguga keskkonnale / registreeringule on juurdepääs minimaalselt 2 ja maksimaalselt 6 eri kasutajal.
Läbipaistvusregistris registreeritud organisatsioonile juurdepääsuks või registreeringule juurdepääsu saamiseks on vaja EU Logini kontot. See tähendab, et teie nimi ja e-posti aadress peavad olema kantud registreeringu punkti 6 („Isikud, kellel on registreeringule juurdepääs“).
Kui vajate registreeringule juurdepääsu, peab mõni juurdepääsu omav isik teie nime ja e-posti aadressi registrikande punktis 6 esitatud nimekirja lisama.
Süsteem võimaldab juurdepääsupiiranguga keskkonnale / registreeringule juurdepääsu anda minimaalselt 2 ja maksimaalselt 6 eri kasutajale.
Kui teie nimi ja e-posti aadress on lisatud punktis 6 („Isikud, kellel on registreeringule juurdepääs“) esitatud nimekirja, on juurdepääsupiiranguga keskkonnale / registreeringule juurdepääsuks siiski vaja EU Logini kontot. Kui teil seda ei ole, peate selle looma.
- Valige läbipaistvusregistri põhilehekülje veebisaidi menüüst „Registreeringu ajakohastamine“. Teid suunatakse EU Logini lehele.
Kui teid ümber ei suunata, minge ise EU Logini lehele.
- Valige „Loo konto“ või sisestage lihtsalt oma e-posti aadress, klõpsake uue EU Logini konto loomiseks nupul „Edasi“. Seejärel järgige esitatud juhiseid.
Kui olete EU Logini konto loonud, võite pöörduda tagasi sisselogimislehele ja sisestada oma EU Logini sisselogimisandmed.
Läbipaistvusregistris registreeritud organisatsioonile juurdepääsuks või registreeringule juurdepääsu saamiseks on vaja EU Logini kontot. See tähendab, et teie nimi ja e-posti aadress peavad olema kantud registreeringu punkti 6 („Isikud, kellel on registreeringule juurdepääs“).
Selles nimekirjas on isikud, kellel on registreeringule juurdepääs. Kui vajate juurdepääsupiiranguga keskkonnale / registreeringule juurdepääsu, peab mõni juurdepääsu omav isik teie nime ja e-posti aadressi juurdepääsunimekirja lisama.
Süsteem võimaldab juurdepääsupiiranguga keskkonnale / registreeringule juurdepääsu anda minimaalselt 2 ja maksimaalselt 6 eri kasutajale.
Kui teil on EU Logini konto ja te olete organisatsiooni juurdepääsunimekirjas, suunatakse teid pärast seda, kui olete läbipaistvusregistri avalehel asuva veebisaidi menüüs valinud „Registreeringu ajakohastamine“, EU Logini lehele. Kasutage juurdepääsupiiranguga keskkonnale / registreeringule juurde pääsemiseks oma EU Logini sisselogimisandmeid.
Ühe EU Logini konto saab mitme registreeringuga ühendada. See tähendab, et võite üht EU Logini kontot kasutada juurdepääsuks kahe või enama organisatsiooni juurdepääsupiiranguga keskkonnale / registreeringule.
EU Logini kontosid ei saa ühendada, sest need on seotud kahe erineva e-posti aadressiga, mis tehniliselt tähendab kaht erinevat isikut. Kuid võimalik on siduda üks neist kahest EU Logini kontost mõlema registreeringuga.
Järgnevalt on selgitatud, kuidas seda teha.
Te vastutate kahe registreeringu eest: organisatsiooni A ja organisatsiooni B omad, mis on mõlemad läbipaistvusregistris registreeritud. Organisatsiooni A registrikandes olete te näiteks „ELi suhete eest vastutava isik“ ja organisatsiooni B juures „kontaktisik“.
Organisatsioon A:
ELi asjade eest vastutav isik, e-post: xyorganisation [dot] com (xy[at]organisation[dot]com)
Organisatsioon B:
Kontaktisik, e-posti aadress: xygmail [dot] com (xy[at]gmail[dot]com)
Soovite mõlemale registreeringule juurdepääsuks kasutada ainult ühte EU Logini kontot (mis on seotud aadressiga xyorganisation [dot] com (xy[at]organisation[dot]com)).
Selleks peate:
- logima sisse organisatsiooni B juurdepääsupiiranguga keskkonda / registrikandesse, kasutades aadressiga xygmail [dot] com (xy[at]gmail[dot]com) seotud EU Logini kontot (sest see aadress on sisestatud organisatsiooni B registrikandesse)
- lisama punktis 6 („Isikud, kellel on registreeringule juurdepääs“) esitatud nimekirja aadressi xyorganisation [dot] com (xy[at]organisation[dot]com).
Kui soovite oma aadressi xygmail [dot] com (xy[at]gmail[dot]com) organisatsiooni B registrikandest kustutada, peate:
- juurdepääsupiiranguga keskkonda sisse logides kasutama aadressiga xyorganisation [dot] com (xy[at]organisation[dot]com) seotud EU Logini kontot (MITTE aadressiga xygmail [dot] com (xy[at]gmail[dot]com) seotud kontot)
- minema ossa „Minu registreeringud“ ja valima organisatsiooni B registreeringu
- kustutama punktis 6 esitatud loetelust aadressi xygmail [dot] com (xy[at]gmail[dot]com).
Valige juurdepääsupiiranguga keskkonnas „Minu registreeringud“, et näha kõiki organisatsioone, millega teie EU Logini konto on seotud.
Euroopa Parlamendi ruumidesse pääsu peate taotlema Euroopa Parlamendi akrediteerimislehel. Euroopa Parlamendile juurdepääsu taotluste haldamiseks ei pea te läbipaistvusregistris oma juurdepääsupiiranguga keskkonda / registrikandesse sisse logima.
Lisateavet leiate järgmiselt aadressilt: Euroopa Parlamendi akrediteerimisleht.
Süsteem annab automaatselt juurdepääsu neile EU Logini kontodele, mis on seotud järgmiste isikute e-posti aadressidega:
- kontaktisik
- juriidiliselt vastutav isik
- ELi asjade eest vastutav isik
- isik, kes täidab registreerimisvormi (kui erineb eespool nimetatutest).
Need e-posti aadressid ilmuvad automaatselt teie organisatsiooni nimekirja „Isikud, kellel on registreeringule juurdepääs“ punktis 6. Võite lisada ka täiendavaid e-posti aadresse. Juurdepääsupiiranguga keskkonnale / registreeringule on juurdepääs minimaalselt 2 ja maksimaalselt 6 kasutajal.
Kui vajate juurdepääsu rohkematele inimestele, esitage registreerimisvormi punktis 6 nende e-posti aadressid. Kõigil neil peab juurdepääsupiiranguga keskkonnale / registreeringule juurdepääsuks olema isiklik EU Logini konto.
Ühe EU Logini konto saab ühendada ühe või mitme registris loetletud organisatsiooniga.
Teie nimi ja e-posti aadress, mis on seotud organisatsiooniga, millest lahkute, tuleks registrist kustutada. Kuna registrikannet tuleb ajakohastada, tuleks seda teha kohe pärast organisatsioonist lahkumist.
Seda ei saa te ise teha.
Peate paluma, et
- keegi isikutest, kellel on juurdepääs selle organisatsiooni juurdepääsupiiranguga keskkonda, kust te lahkute, eemaldaks teie e-posti aadressi kontaktide loetelust
- isik, kellel on juurdepääs selle organisatsiooni juurdepääsupiiranguga keskkonda / registreeringule, millega te ühinete, lisaks teie e-posti aadressi juurdepääsunimekirja.
Registreeruma peaksid huvide esindajad. See tähendab mis tahes organisatsiooni või üksikisikut, kes tegeleb registriga hõlmatud tegevusega.
Registriga hõlmamata tegevused on õigusnõu ja muu erialase nõu andmine, spontaansed kohtumised, esildiste tegemine ja koosolekud, mis on osa sotsiaaldialoogis osalevate sotsiaalpartnerite haldusmenetlustest, ning institutsioonide poolt faktilise teabe ja eksperditeadmiste saamiseks esitatud taotlustele vastamine.
Hõlmatud ei ole ELi õiguse või poliitiliste arengute jälgimine akadeemilisel või ajakirjanduslikul otstarbel, isiklikest huvidest lähtuvalt või mingi õiguse kasutamiseks (näiteks teadlaste või ajakirjanike intervjuud tulevaste õigusaktide kohta või ettevalmistused Euroopa Parlamendile petitsiooni esitamiseks).
Üksikisikuid, kes tegutsevad üksnes isiklikul alusel ja mitte koostöös teistega, ei käsitata huvide esindajana.
Teatavad asutused, nagu ELi riikide ja kolmandate riikide ametiasutused, ametiasutuste ühendused ja võrgustikud, valitsustevahelised organisatsioonid, erakonnad, kirikud ja usuühendused või -kogukonnad ning filosoofilised ja mitteusulised organisatsioonid, ei pea registreeruma, välja arvatud mõned erandid.
Registriga hõlmamata tegevuste täielik loetelu on esitatud institutsioonidevahelises kokkuleppes (artikkel 4).
Kui registriga on hõlmatud ainult mõni teie tegevustest, peaksite deklareerima ainult need tegevused.
Register hõlmab kõiki tegevusi, mille eesmärk on mõjutada ELi poliitika või õigusaktide väljatöötamist või rakendamist või ELi institutsioonide otsustusprotsessi, välja arvatud teatavad institutsioonidevahelises kokkuleppes loetletud tegevused (artikkel 4).
Sellise tegevuse hulka võib kuuluda:
- koosolekute, konverentside ja ürituste korraldamine ning nendel osalemine;
- avalikele konsultatsioonidele, kuulamistele või muudele sarnastele algatustele kaasaaitamine või neil osalemine;
- teavituskampaaniate, platvormide, võrgustike või rohujuuretasandi algatuste korraldamine;
- poliitikadokumentide ja seisukohadokumentide, arvamusküsitluste ja -uuringute, avalike kirjade või teadusuuringute tellimine või ettevalmistamine.
Huvide esindamine toimub ka siis, kui avalike suhete alal töötavad inimesed koguvad aktiivselt teavet, jälgides seadusandlike otsuste tegemise tsüklit. Seda tuleks registreerimisel mainida, eriti kui on olemas otsesed kontaktid institutsioonidega.
Mõjutamistegevust algatades või ette valmistades peate suutma esitada selle kohta konkreetseid üksikasju.
Lisateavet leiate juhendist (II osa punkt 1).
Registreerimine on huvide esindamisega seotud isikutele vabatahtlik (vt institutsioonidevahelise kokkuleppe artiklid 3 ja 6 ning juhendi II osa punkt 1).
Registreerimine on siiski nõutav teatavate tegevuste korral, mille puhul ELi institutsioonid nõuavad eelregistreerumist, näiteks kohtumised ELi institutsioonide teatavate otsustajate või kõrgemate ametnikega, esinemine Euroopa Parlamendi avalikel üritustel või Euroopa Komisjoni eksperdirühma liikmeks saamine. Selleks et edendada läbipaistvat ja eetilist suhtlemist huvide esindajatega, seavad ELi institutsioonid nendega suhtlemisele teatavad tingimused. Seda nimetatakse tingimuslikkuse põhimõtteks. Selle põhimõtte kohaselt peavad huvide esindajad teatava tegevuse jaoks registreeruma.
Tingimuslikkuse meetmed on kõigi institutsioonide kehtestatud eeskirjad, millega seatakse huvide esindajate teatav tegevus sõltuvusse sellest, kas nad on läbipaistvusregistris registreeritud. Need eeskirjad on avaldatud tingimuslikkuse lehel.
Institutsioonid võivad kehtestada täiendavaid läbipaistvusmeetmeid, et julgustada rohkem üksikisikuid ja organisatsioone registreeruma, suurendades sellega läbipaistvust. Selleks et nendest meetmetest osa saada, ei ole vaja registreeruda.
Täiendava läbipaistvuse näideteks on see, kui institutsioonid avaldavad oma otsustajate ja huvide esindajate vahel peetud nõupidamised, stiimulid, mis lihtsustavad huvide esindajatel avalikes konsultatsioonides osalemist, ja sihtteavitused, mida huvide esindajad saavad registreerimisvormi kaudu tellida.
Kõik kolme peamise ELi institutsiooni (parlament, komisjon, nõukogu) vastu võetud tingimuslikkuse ja täiendava läbipaistvuse meetmed avaldatakse tingimuslikkuse leheküljel.
Sellel lehel on ka teiste ELi institutsioonide ja ELi liikmesriikide meetmed (mis hõlmavad huvide esindajate suhtlust nende alaliste esindustega ELis), kui neist on teatatud.
Jah, peaksite registreeruma, kui tegelete registriga hõlmatud tegevusega. Huvide esindajatelt oodatakse registreerumist, olenemata sellest, kas tegemist on üksikisiku või organisatsiooniga, olenemata organisatsiooni liigist, organisatsiooni suurusest ja teabevahetuskanalitest, mida nad oma tegevuses kasutavad.
Üksikisikuid, kes tegutsevad üksnes isiklikul alusel ja mitte koostöös teistega, ei käsitata huvide esindajana.
Rohkem kui ühes riigis asutatud või tegutsevad organisatsioonid (nt hargmaised ettevõtted, mitmes riigis või piirkonnas tegutsevad valitsusvälised organisatsioonid) peaksid oma huvide esindamisega seotud tegevuse registreerima ainult üks kord. Praktikas on kõige sobilikum registreeruda ELiga suhtlemise eest vastutaval filiaalil või bürool, kes seeläbi hõlmab ka organisatsiooni teised osad. Registreerumisel peaksite täpsustama, milliseid teie organisatsiooni osi registreering puudutab.
Lisateavet leiate juhendist (II osa punkt 2).
Jah, kliendid peaksid registreeruma, sest nad tegelevad vahendaja kaudu registriga hõlmatud tegevusega. Registreerumisel peate esitama teabe selliste vahendajate kohta nagu konsultatsioonifirmad või õigusbürood, kes teie nimel tegutsevad.
Lisateavet leiate juhendist (II osa punkti 5 alapunkt 14).
Üldiselt mitte. Kui te esitate registreerudes kogu vajaliku teabe oma liikmete, sidusettevõtjate või tütarettevõtjate kohta, ei pea nad registreeruma.
Kui olete aga registreeritud huvide esindaja liige, tütar- või sidusorganisatsioon ning tegelete oma huvide esindamisega registreeritud katusorganisatsioonist sõltumatult, peaksite registreeruma eraldi.
Jah, kui tegelete registriga hõlmatud tegevusega, peaksite registreeruma oma kontori asukohast olenemata. Teil tuleks esitada andmed selle büroo kohta, mis vastutab suhete eest ELi institutsioonidega.
Jah, ühe ja sama registreerimisega on kaetud kõik Euroopa Parlamenti, nõukogu ja komisjoni puudutavad tegevused. Kui teie tegevus on seotud mõne teise ELi institutsiooniga, peaksite registreeruma ja esitama selle tegevuse kohta kogu asjakohase teabe.
Üksikud juristid ja õigusbürood peaksid registreeruma, kui nad tegelevad enda või oma klientide nimel registriga hõlmatud tegevusega. Registreerumisel peate esitama teabe klientide kohta, keda te nendes tegevustes esindate.
Te ei pea registreeruma, kui annate õigusalast või muud erialast nõu järgmistel juhtudel.
- Nõustamine seisneb kliendi esindamises lepitus- või vahendusmenetluses eesmärgiga vältida vaidluse kohtulikku või halduslikku menetlemist.
- Kliente nõustatakse eesmärgiga aidata neil tagada, et nende tegevus vastaks kehtivale õigusraamistikule.
- Nõustamine seisneb klientide esindamises ja nende põhi- või menetlusõiguste kaitses ja sellesse on kaasatud advokaadid või teised klientide esindamise ja nende põhi- ja menetlusõiguste kaitsega seotud kutsealade esindajad. Viimane puudutab eelkõige selliseid õigusi nagu õigus olla ära kuulatud, õigus õiglasele kohtupidamisele, õigus kaitsele haldusmenetlustes jms.
Jah, peate registreeruma, kui teie kohtumise eesmärk on arutada ja võib-olla mõjutada poliitika või õigusaktide väljatöötamist või rakendamist või ELi institutsioonide otsustusprotsesse. Kui te ei ole registreeritud, ei ole teil võimalik voliniku ega tema kabineti esindajatega kohtuda.
Muudel juhtudel või tegevuse puhul, mida register ei hõlma, võtke ühendust asjaomase voliniku bürooga (kabinetiga).
Kui toote kohtumisele kaasa kliente, tuleb ka nemad läbipaistvusregistris registreerida. Kui aga kaasate liikmesorganisatsioone, mille katusühinguks te ise olete, ja olete esitanud teabe nende kui teie liikmete kohta, siis ei pea nad registreeruma. Kui nad esindavad koosolekul oma organisatsiooni huve, peavad nad registreeruma eraldi.
Ei, see ei hõlma riiklikul tasandil toimuvat lobitööd. Selline tegevus võib kuuluda riiklikku lobitööd käsitlevate siseriiklike õigusaktide kohaldamisalasse.
Huvide esindajad peavad registreeruma, kui nad kohtuvad mõne ELi valitsuse alalise esindajaga ELi juures või tema asetäitjaga, kui need ametnikud tegutsevad nõukogu eesistujana. See kehtib eesistumise ajal ja kuue kuu jooksul enne seda.
Kõik alates 2021. aasta juulist nõukogu eesistujaks olnud ELi liikmesriigid on loonud asjaomase eesistujariigi veebisaidil selle ülesande kajastamiseks spetsiaalse lehekülje.
Lisaks võib iga liikmesriik otsustada võtta kooskõlas oma siseriikliku õiguse ja pädevusega muid tingimuslikkuse või täiendava läbipaistvuse meetmeid, mis puudutavad tema alalist esindust ELi juures.
Need meetmed avaldatakse läbipaistvusregistri veebisaidil. Lisateavet leiate juhendist (I osa punkt 3).
Euroopa Parlamendi liikmega kohtumiseks peate olema registreeritud. Parlamendiliikmed kasutavad läbipaistvusregistri andmeid, et avaldada oma profiililehel Euroopa Parlamendi veebisaidil teavet oma kokkulepitud kohtumiste kohta huvide esindajatega parlamendis arutusel olevates küsimustes.
Kui olete endine parlamendiliige või olete tööle võtnud endise parlamendiliikme, on oluline olla teadlik teatavatest reeglitest. Nende reeglite hulka kuulub kuuekuuline ooteaeg pärast parlamendiliikme mandaadi lõppemist, mille jooksul nad ei tohi teha tegutsevate parlamendiliikmetega lobitööd. Tegutsevad parlamendiliikmed peavad sellest ooteajast kinni pidama. Endised parlamendiliikmed saavad registreerida oma huvide esindamisega seotud tegevuse ja taotleda pääsu parlamenti alles pärast seda ooteaega.
Te peate olema registreeritud järgmistel juhtudel:
- kui olete parlamendi üritusel kõneleja, moderaator, esineja, oraator, paneelarutelu liige või kaastöötaja
- kui olete huvide esindajana logistilisest, praktilisest või rahalisest küljest seotud sellise ürituse korraldamisega, mille on heaks kiitnud parlamendi organ või fraktsioon.
Kui te ei ole registreeritud või kui teie registreering on ürituse päeval peatatud, ei lubata teil üritusel osaleda. Ärge unustage registreeruda aegsasti enne ürituse toimumist ja veenduge, et teie registreering on kinnitatud.
Registreerudes märkige vahekaardil „Teavitustegevus“ ürituse kuupäev ja nimetus.
Võite registreeruda, kui märgite registreerimisvormil selgelt, et tegelete registriga hõlmatud tegevusega, järgite selle tegevuse käigus käitumisjuhendit ja esitate registreerimistaotluse.
Kui oleme teie registreeringut kontrollinud ja selle kinnitanud, on teie kanne on üldsusele nähtav.
Ei, registreerimine on tasuta.
Peate esitama:
- andmed oma organisatsiooni kohta: nime, organisatsiooni liigi, kontaktandmed, eesmärgid ja missiooni, liikmed
- teabe teie esindatavate huvide ning konkreetsete ELi õigusaktide ja poliitika kohta, millele teie tegevus on suunatud
- finantsteave, sõltuvalt esindatavate huvide laadist.
Veenduge, et see teave on täielik, ajakohane, täpne ja mitte eksitav.
Lisateavet leiate juhendist (I osa punkt 5).
Register on avalik. Siiski ei avalikustata kogu teie esitatud teavet, eelkõige isikuandmeid, nagu e-posti aadressid ja kontaktisikute nimed. „Peida“-ikooniga (läbi kriipsutatud silm) tähistatud väljad ei ole avalikud.
Lisateavet oma isikuandmete töötlemise kohta leiate isikuandmete kaitse avaldusest.
Uued organisatsioonid peavad esitama hinnangulised andmed jooksva eelarveaasta kohta, näiteks teabe saadud ELi toetuste kohta. Kui esindate kliente või kasutate vahendajate teenuseid, kuid ei ole veel eelarveaastat lõpetanud, peate esitama ainult nende klientide või vahendajate nimed.
Registreerudes saate esimeseks kaheks aastaks valida ka staatuse „Hiljuti loodud üksus“. Lisateavet leiate juhendist (II osa punkti 5 alapunkt 14).
Registreerimisel peate valima, milliseid huve te organisatsiooni või füüsilisest isikust ettevõtjana esindate. Võite valida järgmiste seast:
- edendate enda või oma liikmete kollektiivseid huve
- edendate oma klientide huve
- ei esinda ärihuve.
Esindatavate huvide valimine ei ole seotud teie õigusliku seisundiga. Näiteks mittetulundusühingud ei pea ilmtingimata valima „ei esinda ärihuve“.
Teie valitud huvid peaksid kajastama teie ELi institutsioonidega seotud tegevuse eesmärki ja seda, kelle nimel te tegutsete.
Näiteks advokatuur või arstide ühendus esindaks üldjuhul õigusala või meditsiinitöötajate ja oma liikmete (kes on füüsilisest isikust ettevõtjatest juristid või arstid ja/või kasumit teenivad üksikisikud või organisatsioonid) ühiseid huve. Samal moel esindaksid selle advokatuuri või arstide ühenduse katusorganisatsioonid ELi tasandil üldjuhul oma liikmesühenduste ning kokkuvõttes nende ühenduste liikmete kollektiivseid huve.
Näiteks kui avalike suhetega tegeleval äriühingul on leping kolmanda osapoolega, et edendada oma huve, mis on seotud ELi institutsioonidega, peaks ta valima variandi „klientide huvide edendamine“.
Näiteks mõttekoda, mille peamine eesmärk on edendada avalikku huvi pakkuvaid sotsiaalküsimusi sotsiaaleluruumide valdkonnas, peaks deklareerima, et ta ei esinda ärihuve.
Lisateavet leiate juhendist (II osa punkti 5 alapunkt 8).
Peate esitama:
- üksikasjad kõigi ELi toetuste kohta, mida olete saanud ja mis on aidanud katta teie tegevuskulusid asjaomasel eelarveaastal (rahastamisasutus ja programm)
- registriga hõlmatud tegevuse hinnanguline aastane kulu
- kasutatavate vahendajate nimed ja iga üksiku vahendaja kulud vastavate tegevuste puhul.
Kõik summad peavad olema eurodes.
Peate esitama:
- üksikasjad kõigi ELi toetuste kohta, mida olete saanud ja mis on aidanud katta teie tegevuskulusid asjaomasel eelarveaastal (rahastamisasutus ja programm)
- tulu kliendi kohta (koos tema nime ja asjassepuutuva poliitikavaldkonnaga).
Registriga hõlmatud tegevusest saadavat aastast kogutulu hindame me automaatselt.
Teave huvide esindamisega seotud tegevuse kohta, mida teostatakse kolmanda riigi valitsuse või avaliku sektori asutuse nimel.
Kõik summad peavad olema eurodes.
Te peate:
- esitama üksikasjad kõigi ELi toetuste kohta, mida olete saanud ja mis on aidanud katta teie tegevuskulusid asjaomasel eelarveaastal (rahastamisasutus ja programm)
- täpsustama aastase kogueelarve ja peamised rahastamisallikad kategooriate kaupa (riiklik rahastamine, toetused, annetused, liikmete sissemaksed jne)
- deklareerima teie organisatsioonile antud rahalised toetused ja huvide esindamisega seotud tegevused, millesse on kaasatud kolmandatest riikidest pärit üksikisikud või organisatsioonid
- sisestama iga saadud toetussumma, mis on suurem kui 10 000 eurot ja mis ületab 10 % teie kogueelarvest, ja märkima toetussumma andja nime.
Kõik summad peavad olema eurodes.
Jah, register võimaldab kahel huvide esindajal deklareerida samu kulusid („topeltarvestus“). See väldib esitatud rahaliste kulutuste alahindamist.
Üks huvide esindaja võib deklareerida tegevusega seotud kulud. Teine huvide esindaja võib deklareerida esimeselt huvide esindajalt saadud sama summa käibena (klientidelt) või eelarvena (liikmemaksud).
Näiteks sõlmib teie ettevõte avalike suhete alase nõustamise lepingu summas 50 000 eurot. See summa kantakse registrisse kaks korda:
- teie ettevõtte esitatud registriga hõlmatud tegevuse aastase kulu hinnang
avalike suhete firma tulu klientidele osutatavate teenuste eest.
Finantsandmetesse (kulud, klientidelt saadud käive või tulu) ei ole soovitatav käibemaksu lisada, sest käibemaks on maks ja mitte avalike suhete alase tegevusega seotud kulu. Käibemaksumäärad võivad ka erineda ning käibemaksu võidakse ELi riikides ja teistes riikides koguda erinevalt.
Peate oma registrikannet ajakohastama vähemalt kord aastas.
Registrisse kantud teave on avalikult kättesaadav ja seda jälgivad hoolikalt sidusrühmad, teadlased, üliõpilased, ajakirjanikud, eraisikud ja teised. Seepärast on teie huvides oma registrikanne korrapäraselt läbi vaadata ja seda ajakohastada.
Peate oma registrikannet ajakohastama vähemalt kord aastas. Soovitame siiski vaadata oma registreerimisandmed läbi vähemalt kaks korda aastas, et tagada teabe aja- ja asjakohasus.
Samuti peaksite kaaluma oma registreeringu ajakohastamist niipea, kui selles esitatud teave vananeb või muutub ebatäpseks (näiteks pärast muudatusi teie struktuuris, personalis või tegevuses).
Võime teiega oma andmekvaliteedi kontrolli raames igal ajal ühendust võtta ja paluda teil oma registrikannet ajakohastada.
Ajakohastamiseks peate sisse logima. Te võite registreeringu osi igal ajal ajakohastada, et uuendada või parandada mõnes punktis esitatud teavet, näiteks muuta kontaktisiku või organisatsiooni nime. Sellisel juhul on tegemist osalise ajakohastamisega.
Lõppenud eelarveaasta finantsteabe esitamiseks peate pärast eelarveaasta lõppu tegema iga-aastase (täieliku) ajakohastuse:
- Iga-aastase ajakohastuse peavad kõik registreeritud tegema kord aastas
- Tähtaeg on üks aasta pärast registreerimiskuupäeva ja seejärel üks aasta pärast iga-aastase ajakohastamise kuupäeva.
- Vajaduse korral võite teha aasta jooksul mitmel puhul täieliku (iga-aastase) ajakohastuse ja iga kord muudab see järgmist tähtaega.
- Teile (kõigile, kellel on registreeringule juurdepääs) tuletatakse teabe ajakohastamise vajadust meelde 4–2 nädalat enne tähtaega.
- Kui te tähtajaks oma registreeringut ei ajakohasta, siis teie registreering peatatakse ja seejärel kustutatakse see kaks nädalat pärast tähtaega registrist.
- See menetlus on automaatne ja seda ei saa muuta.
Võite oma registreeringu kustutada igal ajal, näiteks seetõttu, et tegevus on lõppenud või te ei püüa enam ELi otsuste tegemist mõjutada.
Kui olete sisse logitud, minge vahekaardile „Registreerimine või ajakohastamine“, kust leiate kustutamise võimaluse.
Saate uuesti registreeruda, kui teil on asjaomaseid tegevusi, mida deklareerida.
Registrikanne ei pruugi olla nähtav või võib olla eemaldatud, sest:
- me ei ole uut registreeringut veel kinnitanud
- huvide esindaja ei teinud kohustuslikku iga-aastast ajakohastust
- huvide esindaja ei vastanud meie palvele oma registreeringut ajakohastada.
Võite uuesti registreeruda, kui tegelete registriga hõlmatud tegevusega ja järgite käitumisjuhendit. Kui registreering on kinnitatud, saate uue registrinumbri.
Lisateavet leiate juhendist.
Kasutame kasutajate autentimiseks EU Logini. Juurdepääsupiiranguga keskkonnale ja oma registreeringule juurdepääsemiseks peate kasutama oma EU Logini sisselogimisandmeid.
Kui olete oma EU Logini salasõna unustanud, võtke palun ühendust EU Logini kasutajatoega.
Kui kontaktisikud on muutunud, näiteks seetõttu, et nad lahkusid organisatsioonist, ajakohastage oma registrikannet. Teie organisatsioonist lahkunud isikute e-posti aadressid tuleks registrikande punktist 6 („Isikud, kellel on registreeringule juurdepääs“) kustutada.
Isikud, kellel on registreeringule juurdepääs, peavad olema teadlikud, et keegi teine registreeringule juurde ei pääse. Seepärast on oluline ajakohastada kannete üksikasju alati, kui see on vajalik talitluspidevuse tagamiseks.
Peaksite seda teavet ajakohastama, näiteks pärast ühinemist või omandamist, niipea kui muudatus on toimunud. Saate seda teha iga-aastase ajakohastamise raames või luua uue registrikande ja eemaldada eelmise. Seda ajakohastust ei saa teha osalise ajakohastamise käigus.
Käitumisjuhend on eetiliste ja käitumuslike reeglite ja põhimõtete kogum, mida kõik registreeritud peavad järgima, et tagada ELi institutsioonide juures huvide esindamisel võrdsed tingimused. Registreerumisel peate kohustuma neid eeskirju ja põhimõtteid järgima.
Vt käitumisjuhendi lehekülg. See on lisatud ka institutsioonidevahelisele kokkuleppele (I lisa).
Kui olete ise klient või vahendaja, peate hea seisma selle eest, et kõik kliendi- ja vahendussuhete osapooled oleksid registreeritud. Kui teatavad ülesanded tellitakse kolmandatelt isikutelt, kes ei ole registrisse kantud tegevuste tarvis registreeritud, peate tagama, et nad järgivad eetikanorme, mis on samaväärsed normidega, mida te isegi järgite.
Lisaks peate andma registriga hõlmatud tegevustega tegelevatele töötajatele teada, et olete kohustunud järgima käitumisjuhendit.
Samuti peate teavitama kõiki registreeritud kliente või liikmeid, keda te hõlmatud tegevuste raames esindate, et ka neil on kohustus järgida käitumisjuhendit.
Käitumisjuhendi kohaselt peavad huvide esindajad tagama, et teave, mida nad registris esitavad, on täielik, ajakohane, täpne ja mitte eksitav.
Me kinnitame registreeringu ja avaldame selle, kui oleme kindlaks teinud, et huvide esindaja vastab tingimustele ja teave vastab kohaldatavatele nõuetele. Teeme ka korrapäraseid kvaliteedikontrolle, et avastada ebatäpsusi, vigu või puudusi.
Kui leiame, et registrikanne sisaldab ebatäpset teavet, võtame ühendust asjaomase huvide esindajaga, et paluda ajakohastamist või selgitust. Samuti võtame vastu ja uurime kaebusi juhtudel, mil registreeritu väidetavalt ei järgi käitumisjuhendit. Lisaks teostame omaalgatuslikke uurimisi, et tagada registri andmete kvaliteet.
Jälgime registri sisu ja võime hakata uurima kaebust, milles väidetakse, et registreeritu ei ole käitumisjuhendit järginud. Samuti võime ise uurimise algatada, kui saame teavet, mis viitab sellele, et registreeritu ei vasta enam registrisse kandmise tingimustele.
Asjaomaste menetluste üksikasjad on sätestatud institutsioonidevahelise kokkuleppe III lisas.
Kui selgub, et te ei vasta nõuetele, sest te ei järgi käitumisjuhendit, kustutame teie registreeringu.
Sõltuvalt juhtumi tõsidusest võime ka keelata teil teatava ajavahemiku jooksul uuesti registreeruda ja avaldame selle meetme registri veebisaidil. Sellisel juhul on teil õigus esitada registri haldusnõukogule põhjendatud taotlus võetud meetmete läbivaatamiseks.
Lisateabe saamiseks vt institutsioonidevahelise kokkuleppe III lisa.
Kaebusi võivad esitada nii registreeritud kui ka kõik teised. Kaebuse saab esitada registri juurdepääsupiiranguga keskkonnas / registrikandes oleva veebivormi või registri veebisaidi kaudu. Juurdepääsupiiranguga keskkonnale / registreeringule ja vormile juurdepääsuks on vaja EU Logini kontot.
Kaebused peavad:
- olema esitatud kirjalikult, kasutades meie veebisaidil olevat kaebuse vormi
- nimetama asjaomase registreeritu ja esitama selge kirjelduse
- sisaldama piisavalt tõendeid selle kohta, et käitumisjuhendit ei ole järgitud
- olema esitatud ühe aasta jooksul pärast väidetavat rikkumisjuhtumit
- sisaldama teie nime ja kontaktandmeid.
Kui leiame, et teie kaebus on vastuvõetav, alustame uurimist ning teatame sellest teile ja asjaomasele registreeritule.
Kui me leiame, et kaebus on vastuvõetav, tagame, et saate kaebuse koopia, ja palume teil esitada kindlaksmääratud tähtajaks põhjendatud vastuse.
Võime paluda esitada lisateavet ja käsitleme konfidentsiaalsena kogu teavet, mida te liigitate tundlikuks. Enne otsuse tegemist antakse teile piisav võimalus olla ära kuulatud. Loodame, et teete kogu uurimise vältel lojaalset ja konstruktiivset koostööd.
Vt lehekülge „Statistika“.
Otsinguleht võimaldab teil teha registris otsinguid märksõnade ja muude kriteeriumide järgi. ELi ametlik Euroopa andmete portaal (data.europa.eu) sisaldab registrist pärinevaid ajaloolisi andmeid (alates 2015. aastast).
Peamine allikas statistilise ja faktilise teabe saamiseks registri sisu ning sellega seotud meetmete ja arengu kohta on registri tegevuse aastaaruanne. Vt eelmised aastaaruanded.
Kui olete ajakirjanik, võtke palun oma küsimuse asjus ühendust pädeva institutsiooni pressiteenistusega.
Kui olete üliõpilane või teadlane, võite kontaktvormi kaudu (nõuab autentimist EU Logini abil) saata sekretariaadile oma uuringu lühikirjelduse ja küsimused.
Muude küsimuste korral võite kasutada ka meie kontaktvormi (nõuab autentimist EU Logini abil).
Registreeritud huvide esindajana juurdepääsu saamiseks peaksite pöörduma otse Euroopa Parlamendi akrediteerimisteenistuse poole. Akrediteeringu haldamiseks ei pea te läbipaistvusregistrisse sisse logima.
Lisateavet saate Euroopa Parlamendi akrediteerimislehelt.
Ei. Nõukogu ei väljasta külastajatele alalisi sissepääsulube. Tööruumidesse sissepääsu õigus antakse ajutiselt ja sisenemisvajaduse alusel ning selle suhtes kehtivad nõukogu turvaeeskirjad. Kontakt:access [dot] generalconsilium [dot] europa [dot] eu (access[dot]general[at]consilium[dot]europa[dot]eu).
Ei. Komisjon ei väljasta komisjonivälistele isikutele alalisi sissepääsulube. Komisjoni tööruumidesse sissepääsu luba antakse sisenemisvajaduse alusel.
Kui te olete kõik eespool esitatud küsimused üle vaadanud ja pole ikka veel oma küsimusele vastust leidnud, võite meiega ühendust võtta järgmise vormi kaudu (nõuab autentimist EU Logini kaudu).