„EU Login“ – tai Europos Komisijos naudotojų tapatybės atpažinimo sistema, kurios paskirtis – suteikti naudotojams, kurie turi tam teisę, prieigą prie įvairių Komisijos interneto paslaugų. Tam pakanka turėti e. pašto adresą ir slaptažodį.
Skaidrumo registre saugoma vieša informacija, vienintelė išimtis – tam tikri registracijos metu pateikiami asmens duomenys, kurie yra neskelbiami.
„EU Login“ didina prieigos saugumą, nes naudojama saugumo specialistų grupės sukurta ir nuolat prižiūrima technologija.
Dėl „EU Login“ jūsų prieiga prie registracijos duomenų paremta saugesniu asmens tapatybės nustatymo metodu.
Ryšiams su naudotojais nebenaudojame e. pašto.
Jei norite sąveikauti su Skaidrumo registru arba bendrauti su jo darbuotojais, naudokitės savo ribotos prieigos erdve registre.
Naudojantis „EU Login“ paskyra reikės patvirtinti savo tapatybę, kad galėtumėte pateikti paraišką registruotis, atnaujinti esamą registraciją, pateikti skundą arba susisiekti su mumis.
Žr. „EU Login“ naudotojo vadovą ir DUK.
Kad galėtumėte įregistruoti savo organizaciją, turite turėti „EU Login“ paskyrą.
Norėdami susikurti paskyrą,
- svetainės meniu, esančiame pagrindiniame Skaidrumo registro puslapyje, pasirinkite punktą „Registruoti naują organizaciją“. Būsite nukreiptas į „EU Login“ puslapį.
Jei nebūsite ten nukreiptas, eikite tiesiai į „EU Login“ puslapį.
Tada pasirinkite „Sukurti paskyrą“ arba tiesiog įrašykite savo e. pašto adresą, pasirinkite „Toliau“ ir vadovaukitės toliau pateiktais nurodymais.
Sukūrus „EU Login“ paskyrą, galima grįžti į Skaidrumo registrą ir, naudojantis savo „EU Login“ prisijungimo duomenimis, prisijungti prie ribotos prieigos erdvės ir pradėti registracijos procesą.
Kiekviena „EU Login“ paskyra yra susieta su atskiru asmeniu ir jo e. pašto adresu. Tas asmuo ir tas e. pašto adresas taps pirmuoju (numatytuoju) asmeniu, turinčiu prieigos prie registracijos duomenų teises. Ta informacija bus įtraukta į registracijos formos 6 skyrių „Asmenys, turintys prieigą prie registracijos“, kai ji bus patvirtinta.
Sistema galės naudotis ne mažiau kaip 2 ir ne daugiau kaip 6 skirtingi naudotojai (vienas iš jų esate jūs – paraiškos formą užpildęs asmuo), jie turės prieigą prie ribotos prieigos erdvės / registracijos duomenų.
Prireikus šeštame formos skyriuje pateikite papildomų asmenų e. pašto adresus (ne daugiau kaip 6) Tam, kad galėtų prisijungti prie tos pačios ribotos prieigos erdvės / registracijos duomenų, kiekvienam iš šių asmenų reikia turėti savo paties „EU Login“ paskyrą.
Skaidrumo registro pagrindiniame puslapyje pasirinkęs „Registruoti naują organizaciją“, būsite nukreiptas į „EU Login“ puslapį. Naudokitės savo „EU Login“ prisijungimo duomenimis, kad prisijungtumėte prie ribotos prieigos erdvės ir pradėtumėte registracijos procesą.
Registracijos pabaigoje sistema automatiškai susies jūsų „EU Login“ paskyrą su jūsų atlikta registracija ir suteiks prieigą prie būsimų atnaujinimų (apie visus atnaujinimus bus pranešta registracijos formos 6 skyriuje išvardytiems asmenims).
Kiekviena „EU Login“ paskyra yra susieta su atskiru asmeniu ir jo e. pašto adresu. Tas asmuo ir tas e. pašto adresas taps pirmuoju (numatytuoju) asmeniu, turinčiu prieigos prie ribotos prieigos erdvės / registracijos duomenų teises. Ta informacija bus įtraukta į registracijos formos 6 skyrių „Asmenys, turintys prieigą prie registracijos“, kai ji bus patvirtinta.
Prieigą prie ribotos prieigos erdvės / registracijos duomenų gali turėti ne mažiau kaip 2 ir ne daugiau kaip 6 skirtingi asmenys (vienas iš jų esate jūs – paraiškos formą užpildęs asmuo).
Prireikus šeštame registracijos formos skyriuje pateikite papildomų asmenų e. pašto adresus (ne daugiau kaip 6). Tam, kad galėtų prisijungti prie tos pačios ribotos prieigos erdvės / registracijos duomenų, kiekvienam iš šių asmenų reikia turėti savo paties „EU Login“ paskyrą.
Tam, kad galėtumėte turėti prieigą prie savo įregistruotos organizacijos duomenų Skaidrumo registre, reikalinga „EU Login“ paskyra. Jūsų vardas, pavardė ir e. pašto adresas turi būti nurodyti registracijos formos 6 skyriuje („Asmenys, turintys prieigą prie registracijos“).
Jei nesate įtrauktas į tą sąrašą, o jums reikia prieigos prie ribotos prieigos erdvės / registracijos duomenų, vienas iš prieigą turinčių asmenų turi įtraukti jūsų vardą, pavardę ir e. pašto adresą į tą sąrašą.
Prieigą prie ribotos prieigos erdvės / registracijos duomenų gali turėti ne mažiau kaip 2 ir ne daugiau kaip 6 skirtingi asmenys.
Tam, kad galėtumėte turėti prieigą prie savo įregistruotos organizacijos duomenų Skaidrumo registre, reikalinga „EU Login“ paskyra. Jūsų vardas, pavardė ir e. pašto adresas turi būti nurodyti registracijos formos 6 skyriuje („Asmenys, turintys prieigą prie registracijos“).
Jei jums reikia prieigos prie registracijos duomenų, vienas iš prieigą turinčių asmenų turi įtraukti jūsų vardą, pavardę ir e. pašto adresą į registracijos formos 6 skyriaus sąrašą.
Sistemoje prieigą prie ribotos prieigos erdvės / registracijos duomenų gali turėti ne mažiau kaip 2 ir ne daugiau kaip 6 skirtingi asmenys.
Jei jūsų vardas, pavardė ir e. pašto adresas įtraukti į 6 skyriaus sąrašą („Asmenys, turintys prieigą prie registracijos“), jums vis tiek reikia „EU Login“ paskyros, kad galėtumėte prisijungti prie ribotos prieigos erdvės / registracijos duomenų. Jei paskyros dar neturite, reikia ją susikurti.
- Svetainės meniu pagrindiniame Skaidrumo registro puslapyje pasirinkite punktą „Atnaujinti registraciją“. Būsite nukreiptas į „EU Login“ puslapį.
Jei nebūsite ten nukreiptas, eikite tiesiai į „EU Login“ puslapį.
- Pasirinkite „Sukurti paskyrą“ arba tiesiog įrašykite savo e. pašto adresą, pasirinkite „Toliau“. Vadovaukitės toliau pateiktais nurodymais.
Sukūręs „EU Login“ paskyrą, galite grįžti į prisijungimo puslapį ir prisijungti su savo „EU Login“ prisijungimo duomenimis.
Tam, kad galėtumėte turėti prieigą prie savo įregistruotos organizacijos duomenų Skaidrumo registre, reikalinga „EU Login“ paskyra. Jūsų vardas, pavardė ir e. pašto adresas turi būti nurodyti registracijos formos 6 skyriuje („Asmenys, turintys prieigą prie registracijos“).
Tame sąraše išvardyti prieigą prie registracijos duomenų turintys asmenys. Jei jums reikia prieigos prie ribotos prieigos erdvės / registracijos duomenų, vienas iš prieigą turinčių asmenų turi įtraukti jūsų vardą, pavardę ir e. pašto adresą į prieigą turinčių asmenų sąrašą.
Sistemoje prieigą prie ribotos prieigos erdvės / registracijos duomenų gali turėti ne mažiau kaip 2 ir ne daugiau kaip 6 skirtingi asmenys.
Jei turite „EU Login“ paskyrą ir esate organizacijos prieigą turinčių asmenų sąraše, kai pasirinksite „Atnaujinti registraciją“ Skaidrumo registro pagrindiniame puslapyje esančiame svetainės meniu, būsite nukreiptas į „EU Login“ puslapį. Kad prisijungtumėte prie ribotos prieigos erdvės / registracijos duomenų, naudokitės savo „EU Login“ prisijungimo duomenimis.
Tą pačią „EU Login“ paskyrą galite susieti su keliomis registracijomis. Tai reiškia, kad galima naudojantis ta pačia „EU Login“ paskyra prisijungti prie dviejų arba daugiau organizacijų ribotos prieigos erdvės / registracijos duomenų.
„EU Login“ paskyros negali būti sujungtos, nes jos susietos su dviem skirtingais e. pašto adresais, taigi techniniu požiūriu – dviem skirtingais asmenimis. Tačiau galima vieną iš šių dviejų „EU Login“ paskyrų susieti su abiem registracijomis.
Toliau nurodyta, kaip tai padaryti.
Esate atsakingas už dvi registracijas: organizacijos A ir organizacijos B, kurios abi įregistruotos Skaidrumo registre. Pavyzdžiui, organizacijos A registracijos duomenyse esate nurodytas kaip už ryšius su ES atsakingas asmuo, o organizacijos B registracijos duomenyse – kontaktinis asmuo.
Organizacija A:
už ryšius su ES atsakingas asmuo, e. pašto adresas: xyorganisation [dot] com (xy[at]organisation[dot]com)
Organizacija B:
kontaktinis asmuo, e. pašto adresas: xygmail [dot] com (xy[at]gmail[dot]com)
Norite jungdamasis prie abiejų registracijų duomenų naudotis viena „EU login“ paskyra (susieta su adresu xyorganisation [dot] com (xy[at]organisation[dot]com)).
Jūs turite:
- prisijungti prie organizacijos B ribotos prieigos erdvės / registracijos duomenų naudodamasis „EU Login“ paskyra, susieta su adresu xygmail [dot] com (xy[at]gmail[dot]com) (kadangi šis adresas pateikiamas organizacijos B registracijos duomenyse),
- pridėti adresą xyorganisation [dot] com (xy[at]organisation[dot]com) prie 6 skyriaus sąrašo („Asmenys, turintys prieigą prie registracijos“).
Jei taip pat norite pašalinti iš organizacijos B registracijos duomenų savo adresą xygmail [dot] com (xy[at]gmail[dot]com), turite:
- prisijungti prie ribotos prieigos erdvės naudodamasis „EU Login“ paskyra, susieta su adresu xyorganisation [dot] com (xy[at]organisation[dot]com) (NE xygmail [dot] com (xy[at]gmail[dot]com)),
- eiti į skirsnį „Mano registracijos“ ir pasirinkti organizacijos B registraciją,
- pašalinti iš 6 skyriaus sąrašo adresą xygmail [dot] com (xy[at]gmail[dot]com).
Ribotos prieigos erdvėje pasirinkus „Mano registracijos“ galima matyti visas organizacijas, su kuriomis susieta jūsų „EU Login“ paskyra.
Leidimo patekti į Europos Parlamento patalpas turite prašyti EP akreditacijos puslapyje. Norint tvarkyti savo prašymus patekti į Europos Parlamento patalpas, nereikia prisijungti prie ribotos prieigos erdvės / registracijos duomenų Skaidrumo registre.
Daugiau informacijos pateikiama EP akreditacijos puslapyje.
Sistema automatiškai suteiks prieigą prie „EU Login“ paskyrų, susietų su toliau nurodytų asmenų e. pašto adresais. Tai:
- kontaktinis asmuo,
- teisiškai atsakingas asmuo,
- už ryšius su ES atsakingas asmuo,
- registracijos formą užpildęs asmuo (jei ne tas pats kaip pirmiau minėti asmenys).
Tie e. pašto adresai automatiškai atsiras jūsų organizacijos registracijos formos 6 skyriaus („Asmenys, turintys prieigą prie registracijos“) sąraše. Galite pridėti daugiau e. pašto adresų. Prieigą prie ribotos prieigos erdvės / registracijos duomenų gali turėti ne mažiau kaip 2 ir ne daugiau kaip 6 naudotojai.
Jei prieigos reikia didesniam skaičiui asmenų, jų e. pašto adresus nurodykite registracijos formos 6 skyriuje. Tam, kad galėtų prisijungti prie ribotos prieigos erdvės / registracijos duomenų, kiekvienam iš šių asmenų reikia turėti savo paties „EU Login“ paskyrą.
Vieną „EU Login“ paskyrą galite susieti su viena ar daugiau į registrą įtrauktų organizacijų.
Jūsų vardas, pavardė ir e. pašto adresas, susiję su organizacija, iš kurios pasitraukiate, turėtų būti pašalinti iš jos registracijos duomenų. Kadangi registracija turi būti nuolat atnaujinama, tai turėtų būti padaryta iš karto po to, kai paliksite organizaciją.
To padaryti pats negalite.
Turėsite paprašyti
- vieno iš asmenų, turinčių prieigą prie organizacijos, kurią paliekate, ribotos prieigos erdvės / duomenų, kad jūsų e. pašto adresą pašalintų iš prieigą turinčių asmenų sąrašo,
- asmens, turinčio prieigą prie organizacijos, kurioje pradedate dirbti, ribotos prieigos erdvės / registracijos duomenų, kad jūsų e. pašto adresą įtrauktų į prieigą turinčių asmenų sąrašą.
Registruotis turėtų interesų grupių atstovai. Tai organizacijos arba individualūs asmenys, vykdantys į registrą įtrauktą veiklą.
Į registrą neįtrauktos tokios veiklos rūšys kaip teisinių ir kitokių profesionalių rekomendacijų teikimas, neplanuoti susitikimai, pareiškimai ir posėdžiai, kurie yra administracinio proceso dalis, socialinių partnerių dalyvavimas socialiniame dialoge, atsakymas į institucijų prašymus pasidalyti faktine informacija ir kompetencija.
Registras neapima ES teisės arba politikos pokyčių stebėsenos akademiniais arba žurnalistikos tikslais, dėl asmeninių interesų arba siekiant pasinaudoti teise (pavyzdžiui, tyrėjams arba žurnalistams – gauti interviu apie būsimus teisės aktus, pasirengti teikti peticiją Europos Parlamentui).
Asmenys, kurie vykdo veiklą tik individualiai, o ne kartu su kitais asmenimis, nėra laikomi interesų grupės atstovais.
Registruotis nereikia (su tam tikromis išimtimis) tam tikroms įstaigoms, pavyzdžiui, ES šalių ir ES nepriklausančių šalių valdžios institucijoms, valdžios institucijų asociacijoms ir tinklams, tarpvyriausybinėms organizacijoms, politinėms partijoms, bažnyčios bei religinėms asociacijoms ar bendruomenėms, taip pat filosofinėms ir nereliginėms organizacijoms.
Visos į registrą neįtrauktos veiklos rūšys išvardytos Tarpinstituciniame susitarime (4 straipsnyje).
Jei į registrą yra įtrauktos tik kai kurios jūsų veiklos rūšys, turėtumėte deklaruoti tik jas.
Į registrą įtraukta visa veikla, vykdoma siekiant daryti įtaką ES politikos ar teisės aktų rengimui ar įgyvendinimui arba sprendimų priėmimo procesams ES institucijose, išskyrus tam tikras veiklos rūšis, išvardytas Tarpinstituciniame susitarime (4 straipsnyje).
Ši veikla gali būti:
- posėdžių, konferencijų, renginių organizavimas arba dalyvavimas juose;
- prisidėjimas prie viešų konsultacijų, svarstymų ar kitų panašių iniciatyvų arba dalyvavimas jose;
- komunikacijos kampanijų, platformų, tinklų arba bendruomeninių iniciatyvų organizavimas;
- politikos ir pozicijų dokumentų, nuomonės apklausų, tyrimų, atvirų laiškų, tiriamojo darbo rengimas arba užsakymas.
Atstovavimu interesų grupei laikoma ir tokia veikla, kai viešųjų reikalų srityje dirbantys asmenys aktyviai renka informaciją stebėdami teisėkūros sprendimų priėmimo ciklą. Tai turėtų būti paminėta registruojantis, ypač kai su institucijomis palaikomi tiesioginiai ryšiai.
Jei įtakos darymo veiklą ką tik pradėjote arba jai rengiatės, turite pateikti apie ją konkrečią informaciją.
Išsamesnės informacijos pateikiama gairėse (II dalies 1 skirsnyje).
Atstovavimo interesų grupėms veiklą vykdantys asmenys registruojasi savanoriškai (žr. Tarpinstitucinio susitarimo 3 ir 6 straipsnius ir gairių II dalies 1 skirsnį).
Tačiau tam, kad galėtumėte vykdyti tam tikrą veiklą, kurią ES institucijos leidžia vykdyti tik iš anksto įsiregistravusiems asmenims, pavyzdžiui, susitikti su kai kuriais sprendimus priimančiais asmenimis arba ES institucijų vyresniaisiais pareigūnais, kalbėti viešuose renginiuose Europos Parlamente arba tapti Europos Komisijos ekspertų grupių nariu, turite įsiregistruoti. Siekdamos skaidrių ir etiškų santykių su interesų grupių atstovais, ES institucijos nustatė tam tikras bendravimo su jomis sąlygas. Tai vadinamasis sąlygų taikymo principas. Pagal šį principą tam tikrų rūšių veiklą interesų grupių atstovai gali vykdyti tik su sąlyga, kad yra įregistruoti.
Sąlygų taikymo priemonės – kiekvienos institucijos priimtos taisyklės, dėl kurių tam tikrą interesų grupių atstovų veiklą galima vykdyti tik įsiregistravus Skaidrumo registre. Šios taisyklės skelbiamos sąlygoms skirtame puslapyje.
Institucijos gali priimti papildomų skaidrumo priemonių, kad paskatintų daugiau individualių asmenų ir organizacijų registruotis ir taip padidintų skaidrumą. Norint pasinaudoti šiomis priemonėmis registracija nėra būtina.
Papildomų skaidrumo priemonių pavyzdžiai: institucijų vykdomas sprendimus priimančių asmenų ir interesų grupių atstovų susitikimų skelbimas, paskatos, dėl kurių interesų grupių atstovams lengviau dalyvauti viešose konsultacijose, specialūs informaciniai perspėjimai, kuriuos interesų grupių atstovai gali užsisakyti registracijos formoje.
Visos trijų pagrindinių ES institucijų (Parlamento, Komisijos, Tarybos) priimtos sąlygų taikymo ir papildomos skaidrumo užtikrinimo priemonės skelbiamos sąlygoms skirtame puslapyje.
Tame puslapyje nurodytos ir kitos ES institucijų bei ES šalių priemonės (susijusios su interesų grupių atstovų bendravimu su jų nuolatinėmis atstovybėmis ES), jei apie tokias priemones pranešta.
Taip. Jei vykdote į registrą įtrauktą veiklą, turėtumėte registruotis. Interesų grupių atstovai turėtų registruotis nepriklausomai nuo to, ar jie yra individualūs asmenys ar organizacijos, nuo organizacijos rūšies, dydžio ir komunikacijos kanalo, kuriuo naudodamiesi jie vykdo veiklą.
Asmenys, kurie vykdo veiklą tik individualiai, o ne kartu su kitais asmenimis, nėra laikomi interesų grupės atstovais.
Organizacijos, įsisteigusios arba vykdančios veiklą daugiau nei vienoje šalyje (pvz., tarptautinės įmonės, NVO, kurių skyriai yra skirtingose šalyse ar regionuose), savo atstovavimo interesų grupėms veiklą turėtų registruoti tik vieną kartą. Praktiškai tai reiškia, kad paprastai tinkamiausias registruoti yra filialas ar biuras, atsakingas už santykius su ES, ir taip įtraukiamos kitos organizacijos dalys. Registruojant reikėtų konkrečiai nurodyti, kurias jūsų organizacijos dalis apima registracija.
Išsamesnės informacijos pateikiama gairėse (II dalies 2 skirsnyje).
Taip, klientai turėtų registruotis, nes jie vykdo į registrą įtrauktą veiklą per tarpininką. Registruojantis reikia pateikti informaciją apie tokius tarpininkus, pavyzdžiui, konsultavimo ar teisinių paslaugų įmones, kurios vykdo veiklą jūsų vardu.
Išsamesnės informacijos pateikiama gairėse (II dalies 5 skirsnio 14 skyriuje).
Iš esmės ne. Jei registruojantis pateikiama visa reikiama informacija apie narius, susijusius subjektus ar patronuojamąsias įmones, pastariesiems subjektams registruotis nereikia.
Tačiau jei esate registruoto interesų grupės atstovo narys, patronuojamoji įmonė ar susijęs subjektas ir vykdote savo paties atstovavimo interesų grupei veiklą nepriklausomai nuo registruotos pagrindinės organizacijos, turėtumėte registruotis pats.
Taip. Jei vykdote į registrą įtrauktą veiklą, turėtumėte registruotis, nesvarbu, kur yra jūsų biuras. Jūsų bus prašoma pateikti informaciją apie jūsų biurą, atsakingą už santykius su ES institucijomis (jei tokį turite).
Taip, viena registracija apima visą veiklą, susijusią su Europos Parlamentu, Taryba ir Komisija. Jei jūsų veikla susijusi su kita ES institucija, turėtumėte įsiregistruoti ir pateikti visą reikiamą informaciją apie savo veiklą.
Individualūs teisininkai ir teisinių paslaugų įmonės turėtų registruotis tuomet, jei jie vykdo į registrą įtrauktą veiklą savo vardu arba savo klientų vardu. Registruojantis reikia pateikti informaciją apie klientus, kuriems atstovaujama vykdant tą veiklą.
Nereikia registruotis, jei teikiate teisines ir kitokias profesionalias rekomendacijas toliau nurodytais atvejais.
- Rekomendacijos susijusios su atstovavimu klientams atliekant taikinimo ar tarpininkavimo procedūrą, kuria siekiama išvengti ginčo pateikimo spręsti teisminei ar administracinei institucijai.
- Klientams teikiamos rekomendacijos, kuriomis padedama užtikrinti, kad jų veikla atitiktų galiojančios teisinės sistemos nuostatas.
- Rekomendacijos susijusios su atstovavimu klientams ir jų pagrindinių ar procesinių teisių (kaip antai teisės būti išklausytam, teisės į teisingą bylos nagrinėjimą ir teisės į gynybą administraciniame procese), apsauga, įskaitant veiklą, kurią vykdo advokatai ar bet kokie kiti specialistai, pasamdyti atstovauti klientams ir užtikrinti jų pagrindinių arba procesinių teisių apsaugą.
Taip. Jei šio susitikimo tikslas – aptarti politikos ar teisėkūros procesų formavimą arba įgyvendinimą arba ES institucijų sprendimų priėmimo procesą ir galbūt daryti tam įtaką, jūs turite registruotis. Jei nesate registruotas, negalėsite susitikti su Komisijos nariu arba jo kabineto atstovais.
Visais kitais atvejais arba dėl neįtrauktos į registrą veiklos prašome susisiekti su atitinkamo Komisijos nario kabinetu.
Jei atvedate į posėdį klientus, jie taip pat turi būti įregistruoti Skaidrumo registre. Tačiau jei atsivedate organizacijų narių, kurias vienija jūsų asociacija, atstovų ir pateikėte informaciją apie narystę, tos organizacijos registruotis neprivalo. Jei jie per posėdį atstovauja savo pačių organizacijos interesams, jie turi registruotis patys.
Ne, į registrą neįtraukiama lobistinė veikla, vykdoma nacionaliniu lygmeniu. Tokiai veiklai gali būti taikomi nacionaliniai teisės aktai dėl nacionalinės lobistinės veiklos.
Interesų grupių atstovai privalo užsiregistruoti, jei susitinka su ES šalies vyriausybės nuolatiniu atstovu ES arba nuolatinio atstovo pavaduotoju, kai tie pareigūnai veikia Tarybai pirmininkaujančios savo šalies vardu. Tai taikoma pirmininkavimo laikotarpiu ir 6 mėnesius iki jo.
Kiekviena nuo 2021 m. liepos mėn. Tarybai pirmininkavusi ES valstybė narė pirmininkavimui skirtoje svetainėje sukūrė specialų puslapį, kuriame kalbama apie šią pareigą.
Bet kuri valstybė narė gali nuspręsti pagal nacionalinę teisę ir kompetenciją priimti daugiau sąlygų taikymo arba papildomų skaidrumo užtikrinimo priemonių, susijusių su jų nuolatinėmis atstovybėmis ES.
Apie šias priemones paskelbiama Skaidrumo registro svetainėje. Išsamesnės informacijos pateikiamagairėse (I dalies 3 skirsnyje).
Norint susitikti su Europos Parlamento nariu, būtina įsiregistruoti. Europos Parlamento nariai naudojasi Skaidrumo registro duomenimis, kad savo puslapiuose Europos Parlamento svetainėje paskelbtų informaciją apie planuojamus susitikimus Parlamento veiklos klausimais su interesų grupių atstovais.
Jei buvote Europos Parlamento narys arba įdarbinate buvusį Europos Parlamento narį, svarbu žinoti tam tikras taisykles. Šiose taisyklėse numatyta, kad, baigus galioti Parlamento nario mandatui, jis šešis mėnesius negali vykdyti lobistinės veiklos mandatus turinčių Parlamento narių atžvilgiu. Pareigas einantys Parlamento nariai turi atsižvelgti į šį veiklos pertraukos laikotarpį. Buvę Parlamento nariai gali registruoti savo atstovavimo interesų grupėms veiklą ir prašyti leisti patekti į Parlamentą tik pasibaigus šiam veiklos pertraukos laikotarpiui.
Turite registruotis:
- jei esate kalbėtojas, diskusijos vedėjas, pranešėjas, oratorius arba asmuo, prisidedantis prie Parlamento renginio;
- jei jūs, kaip interesų grupės atstovas, dalyvaujate organizuojant renginį, kuriam leidimą suteikė Parlamento organas arba frakcija, nesvarbu, ar jūsų dalyvavimas logistinio, praktinio ar finansinio pobūdžio.
Jei renginio dieną nebūsite įsiregistravęs arba jūsų registracijos galiojimas bus sustabdytas, renginyje dalyvauti negalėsite. Turite įsiregistruoti gerokai prieš renginį ir įsitikinti, kad jūsų registracija patvirtinta.
Registruojantis reikėtų nurodyti renginio datą ir pavadinimą skirsnyje „Komunikacijos veikla“.
Galite registruotis, jei registracijos formoje aiškiai nurodote, kad vykdote į registrą įtrauktą veiklą, kai vykdote tą veiklą, laikotės elgesio kodekso ir pateikiate registracijos paraišką.
Kai patikrinsime ir patvirtinsime jūsų registraciją, jūsų įrašą galės matyti visuomenė.
Ne, registracija nemokama.
Turite pateikti šią informaciją:
- informaciją apie savo organizaciją: pavadinimą, organizacijos rūšį, kontaktinius duomenis, tikslus ir misiją, narystę,
- informaciją apie interesus, kuriems atstovaujate, ir konkrečius ES teisės aktus ir politikos sritis, kurioms skiriama jūsų veikla,
- finansinę informaciją, priklausomai nuo atstovaujamų interesų pobūdžio.
Patikrinkite, ar ši informacija yra išsami, naujausia, tiksli ir neklaidinanti.
Išsamesnės informacijos pateikiama gairėse (I dalies 5 skirsnyje).
Registras yra viešas. Tačiau viešai skelbiama ne visa jūsų pateikta informacija, visų pirma asmens duomenys, pvz., e. pašto adresai ir kontaktinių asmenų vardai ir pavardės. Perbrauktos akies simboliu pažymėtuose laukeliuose esanti informacija viešai neskelbiama.
Daugiau informacijos apie asmens duomenų tvarkymą pateikiama duomenų apsaugos pranešime.
Naujos organizacijos turi pateikti einamųjų finansinių metų sąmatas, pvz., informaciją apie gautas ES dotacijas. Jei atstovaujate klientams arba naudojatės tarpininkų paslaugomis, bet dar neuždarėte savo sąskaitų, turite pateikti tik tų klientų arba tarpininkų pavadinimus arba vardus ir pavardes.
Parinktį „Naujas subjektas“ galite rinktis tik pirmuosius dvejus savo registracijos metus. Išsamesnės informacijos pateikiama gairėse (II dalies 5 skirsnio 14 skyriuje).
Registruojantis reikia pasirinkti, kieno interesams atstovaujate kaip organizacija arba kaip savarankiškai dirbantis asmuo. Galite rinktis iš šių variantų:
- remiate savo interesus arba kolektyvinius savo narių interesus;
- remiate savo klientų interesus;
- neatstovaujate jokiems komerciniams interesams.
Kokius atstovaujamus interesus rinktis, priklauso ne nuo jūsų teisinio statuso. Pavyzdžiui, ne pelno organizacijos nebūtinai turi žymėti parinktį „komerciniams interesams neatstovauja“.
Interesų pasirinkimas turėtų atspindėti su ES institucijomis susijusios jūsų veiklos tikslą ir kieno vardu ją vykdote.
Pavyzdžiui, advokatų profesinė asociacija arba gydytojų asociacija paprastai gina kolektyvinius advokato arba gydytojo profesijos ir jos narių (kurie yra savarankiškai dirbantys advokatai arba gydytojai ir (arba) veiklą, kuria siekiama pelno, vykdantys asmenys arba organizacijos) interesus. Tokias advokatų arba gydytojų asociacijas ES lygmeniu vienijančios asociacijos paprastai atstovauja asociacijų, kurios yra jų narės, taigi galiausiai ir pastarųjų asociacijų narių, kolektyviniams interesams.
Pavyzdžiui, jei viešųjų reikalų įmonė yra sudariusi sutartį su trečiąja šalimi dėl jos interesų rėmimo, susijusio su ES institucijomis, reikėtų pasirinkti „remia savo klientų interesus“.
Pavyzdžiui, idėjų kalvė, kurios pagrindinis tikslas – visuomeninių tikslų skatinimas dėl viešojo intereso socialinio būsto srityje, ji turėtų nurodyti, kad neatstovauja komerciniams interesams.
Išsamesnės informacijos pateikiama gairėse (II dalies 5 skirsnio 8 skyriuje).
Turite pateikti šią informaciją:
- išsamią informaciją apie visas ES dotacijas, kurias gavote ir kurios padėjo padengti jūsų veiklos išlaidas atitinkamais finansiniais metais (nurodykite finansavimo instituciją ir programą);
- metinių sąnaudų, susijusių su į registrą įtraukta veikla, įvertintą sumą;
- tarpininkų, kurių paslaugomis naudojatės, pavadinimus ir su kiekvieno atskiro tarpininku atitinkama veikla susijusias sąnaudas.
Visos sumos turėtų būti nurodomos eurais.
Turite pateikti šią informaciją:
- išsamią informaciją apie visas ES dotacijas, kurias gavote ir kurios padėjo padengti jūsų veiklos išlaidas atitinkamais finansiniais metais (nurodykite finansavimo instituciją ir programą);
- pajamas iš kiekvieno kliento (kartu su jo pavadinimu ir (arba) vardu ir pavarde bei aktualiomis politikos kryptimis).
Bendras metines pajamas, gautas vykdant į registrą įtrauktą veiklą, apskaičiuosime automatiškai;
informaciją, susijusią su atstovavimo interesų grupėms veikla, vykdoma ne ES šalies vyriausybės ar valdžios institucijos vardu.
Visos sumos turėtų būti nurodomos eurais.
Privalote:
- pateikti išsamią informaciją apie visas ES dotacijas, kurias gavote ir kurios padėjo padengti jūsų veiklos išlaidas atitinkamais finansiniais metais (nurodykite finansavimo instituciją ir programą);
- nurodyti metinį biudžetą ir pagrindinius finansavimo šaltinius pagal kategoriją (viešasis finansavimas, dotacijos, dovanos, narių įnašai ir t. t.),
- pranešti apie jūsų organizacijos gautus finansinius įnašus ir atstovavimo interesų grupėms veiklą, kurioje dalyvauja asmenys arba organizacijos iš ES nepriklausančių šalių;
- nurodykite kiekvieno gauto įnašo, kuris viršija 10 000 EUR ir yra didesnis nei 10 proc. viso jūsų biudžeto, ir nurodykite įnašo teikėjo vardą ir pavardę arba pavadinimą.
Visos sumos turėtų būti nurodomos eurais.
Taip, du interesų grupių atstovai gali registre deklaruoti tas pačias išlaidas (t. y. įmanomas dvigubas skaičiavimas). Taip išvengiama to, kad deklaruotos finansinės išlaidos nebūtų nepakankamai įvertintos.
Interesų grupės atstovas gali deklaruoti veiklos išlaidas. Kitas interesų grupės atstovas gali deklaruoti tą pačią sumą, gautą iš pirmojo interesų grupės atstovo nurodydamas apyvartą (iš klientų) arba biudžetą (iš narių mokesčių).
Pavyzdžiui, jūsų įmonė sudaro sutartį su viešųjų reikalų konsultavimo įmone už 50 000 EUR sumą. Ši suma registre bus nurodyta du kartus:
- jūsų įmonės metinių sąnaudų, susijusių su į registrą įtraukta veikla, įvertintoje sumoje;
viešųjų reikalų konsultavimo įmonės pajamose iš klientams suteiktų paslaugų.
Patariame neįtraukti PVM į sąmatas (išlaidų, apyvartos ar pajamų iš klientų), nes PVM yra mokestis, o ne išlaidos, susijusios su lobizmo veikla. Be to, ES valstybėse narėse ir kitose šalyse gali būti taikomas skirtingas PVM tarifas ir jis gali būti renkamas skirtingais būdais.
Savo registraciją privalote atnaujinti bent kartą per metus.
Į registrą įrašyta informacija yra viešai prieinama ir ją atidžiai tikrina suinteresuotosios šalys, mokslininkai, studentai, žurnalistai, privatūs asmenys ir kiti. Todėl jums patiems svarbu, kad ji būtų reguliariai peržiūrima ir atnaujinama.
Savo registraciją privalote atnaujinti bent kartą per metus. Tačiau patariame peržiūrėti visus registracijos duomenis bent du kartus per metus ir užtikrinti, kad informacija būtų naujausia ir aktuali.
Taip pat turėtumėte atnaujinti registracijos duomenis kai tik pateikta informacija pasensta arba tampa netiksli (pavyzdžiui, pasikeitus jūsų struktūrai, darbuotojams ar veiklai).
Vykdydami duomenų kokybės kontrolę galime bet kada su jumis susisiekti ir paprašyti atnaujinti savo registraciją.
Kad galėtumėte atnaujinti duomenis, turite prisijungti. Bet kuriuo metu galite atnaujinti registracijos duomenų dalis – atnaujinti arba pataisyti kuriame nors skirsnyje pateiktą informaciją, pavyzdžiui, pasikeitus kontaktiniam asmeniui arba organizacijos pavadinimui. Tai dalinis atnaujinimas.
Pasibaigus finansiniams metams turite atlikti (visą) metinį atnaujinimą ir pateikti tų metų finansinę informaciją.
- Metinį atnaujinimą kartą per metus turi atlikti visi įregistruotieji subjektai.
- Terminas – vieni metai nuo jūsų registracijos dienos, o po to – vieni metai nuo metinio atnaujinimo dienos.
- Jei reikia, galite atlikti išsamų (kasmetinį) atnaujinimą kelis kartus per metus, ir kiekvieną kartą kito jūsų atnaujinimo terminas keisis.
- Jums (visiems asmenims, turintiems prieigą prie registracijos) likus 4 ir 2 savaitėms iki termino bus primenama, kad duomenis reikia atnaujinti.
- Jei registracijos laiku neatnaujinsite, jos galiojimas bus sustabdytas, o po termino praėjus dviem savaitėms – panaikinta.
- Ši procedūra automatinė ir negali būti keičiama.
Savo registraciją galite bet kada pašalinti, pavyzdžiui, dėl to, kad baigėte veiklą arba nebesiekiate daryti įtakos ES sprendimų priėmimui.
Kai prisijungsite, eikite į skiltį „Registracija arba atnaujinimas“, kurioje rasite šalinimo parinktį.
Kai imsitės veiklos, kurią reikės deklaruoti, galėsite įsiregistruoti vėl.
Registracija gali būti nematoma arba gali būti panaikinta, nes:
- dar nepatvirtinome naujos registracijos;
- interesų grupės atstovas neatliko privalomo metinio atnaujinimo;
- interesų grupės atstovas neatsakė į mūsų prašymą atnaujinti savo registracijos duomenis.
Žr. registracijų, kurių galiojimas laikinai sustabdytas, sąrašą.
Jei vykdote į registrą įtrauktą veiklą ir laikotės elgesio kodekso, galite vėl registruotis. Kai jūsų registracija bus patvirtinta, gausite naują registro numerį.
Daugiau informacijos pateikiama gairėse.
Mūsų naudojama naudotojų tapatumo nustatymo priemonė – „EU Login“. Kad prisijungtumėte prie ribotos prieigos erdvės ir savo registracijos duomenų, turite naudotis savo „EU Login“ prisijungimo duomenimis.
Jei pamiršote savo „EU Login“ slaptažodį, kreipkitės į „EU Login“ pagalbos tarnybą.
Jei pasikeitė kontaktinis asmuo, pavyzdžiui, pirmiau nurodytas kontaktinis asmuo nebedirba organizacijoje, atnaujinkite savo registracijos duomenis. Jūsų organizaciją palikusių asmenų e. pašto adresai turėtų būti pašalinti iš registracijos formos 6 skyriaus („Asmenys, turintys prieigą prie registracijos“).
Asmenys, turintys prieigą prie registracijos, turi žinoti, kad prie registracijos duomenų negali prisijungti niekas kitas. Todėl svarbu atnaujinti jų duomenis, kai tai būtina siekiant užtikrinti veiklos tęstinumą.
Kai tik įvyksta pokytis, pavyzdžiui, susijungimas arba įsigijimas, turėtumėte atnaujinti informaciją. Tai padaryti galima naudojantis metinio atnaujinimo parinktimi arba sukurti naują registraciją, o ankstesnę registraciją pašalinti. Tai negali būti dalinis atnaujinimas.
Elgesio kodeksas yra tam tikros etikos ir elgesio taisyklės bei principai, kurių turi laikytis visi įregistruotieji subjektai, kad būtų galima užtikrinti vienodas atstovavimo interesų grupėms veiklos, susijusios su ES institucijomis, sąlygas. Registruojantis reikia įsipareigoti laikytis tų taisyklių ir principų.
Žr. elgesio kodeksui skirtą puslapį. Elgesio kodeksas yra pridėtas prie Tarpinstitucinio susitarimo (I priedas).
Klientai arba tarpininkai privalo užtikrinti, kad visos kliento ir tarpininko sutartinių santykių šalys būtų registruotos. Kai į registrą įtrauktos veiklos vykdymo tikslais tam tikras užduotis perduodate trečiosioms šalims, kurios nėra įsiregistravusios, turite užtikrinti, kad jos laikytųsi etikos standartų, kurie prilygsta jums taikomiems standartams.
Be to, apie savo įsipareigojimą laikytis elgesio kodekso privalote informuoti į registrą įtrauktą veiklą vykdančius savo darbuotojus.
Taip pat turite informuoti visus registruotus klientus arba narius, kuriems atstovaujate vykdydami atitinkamą veiklą, apie jų pareigą laikytis elgesio kodekso.
Elgesio kodekse nurodoma, kad interesų grupių atstovai turi užtikrinti, kad registre jų pateikiama informacija būtų išsami, naujausia, tiksli ir neklaidinanti.
Mes patvirtiname registraciją ir ją paskelbiame patvirtinę, kad interesų grupės atstovas atitinka registracijos sąlygas, o informacija atitinka taikomus reikalavimus. Be to, reguliariai tikriname kokybę, kad nustatytume netikslumus, klaidas arba praleidimus.
Kai manome, kad registracijos duomenys neteisingi, susisiekiame su atitinkamu interesų grupės atstovu ir paprašome informaciją atnaujinti arba pateikti paaiškinimą. Taip pat gauname skundų dėl to, kad įregistruotasis subjektas, kaip įtariama, nesilaiko elgesio kodekso, ir juos nagrinėjame. Be to, siekdami užtikrinti registro duomenų kokybę, atliekame tyrimus savo iniciatyva.
Stebime registro turinį, o gavę skundą, kuriame teigiama, kad įregistruotasis subjektas nesilaikė elgesio kodekso, galime atlikti tyrimą. Be to, kai turime informacijos, kad įregistruotasis subjektas gali nebeatitikti reikalavimų, kad būtų įtrauktas į registrą, galime atlikti tyrimą savo iniciatyva.
Šios procedūros nustatytos Tarpinstitucinio susitarimo III priede.
Jei nustatysime, kad jūs neatitinkate reikalavimų, nes nesilaikote elgesio kodekso, jūsų registraciją pašalinsime.
Atsižvelgdami į pažeidimo sunkumą, taip pat galime uždrausti jums tam tikrą laiką iš naujo registruotis ir paskelbti informaciją apie tą priemonę registro svetainėje. Tokiomis aplinkybėmis jūs turite teisę pateikti pagrįstą prašymą, kad registro valdančioji taryba tas priemones peržiūrėtų.
Daugiau informacijos pateikiama Tarpinstitucinio susitarimo III priede.
Skundus gali teikti įregistruotieji subjektai ir kas nors kitas. Skundą galima pateikti naudojantis internetine forma, esančia registro svetainės ribotos prieigos erdvėje / registracijos duomenų erdvėje. Kad galėtumėte prisijungti prie ribotos prieigos erdvės / registracijos duomenų ir naudotis skundo forma, turite turėti „EU Login“ paskyrą.
Reikalavimai skundams:
- Skundai turi būti teikiami raštu, naudojant mūsų svetainėje pateikiamą skundo formą.
- Skunde turi būti nurodytas atitinkamas įregistruotasis subjektas ir aiškiai aprašyta padėtis.
- Skundui pagrįsti turi būti pateikta pakankamai įrodymų, kad nebuvo laikomasi elgesio kodekso.
- Skundas turi būti pateiktas per vienus metus nuo įtariamo kodekso nesilaikymo atvejo.
- Jame turi būti nurodytas jūsų vardas ir pavardė bei kontaktiniai duomenys.
Jei nuspręsime, kad jūsų skundas yra priimtinas, pradėsime tyrimą ir apie tai pranešime jums ir įregistruotajam subjektui, dėl kurio pateikėte skundą.
Jei nuspręsime, kad skundas priimtinas, pasirūpinsime, kad jūs gautumėte skundo kopiją, ir paprašysime iki nustatyto termino pateikti pagrįstą atsakymą.
Galime jūsų paprašyti pateikti papildomos informacijos ir konfidencialiai tvarkysime bet kurią informaciją, kurią jūs nurodysite kaip neskelbtiną. Prieš priimant bet kokį sprendimą jums bus suteikta galimybė pareikšti savo nuomonę. Tikimasi, kad vykstant tyrimui jūs nuoširdžiai ir konstruktyviai bendradarbiausite.
Žr. statistikos puslapį.
Puslapyje „Paieška“ galima atlikti paiešką registre pagal raktažodį ir kitus kriterijus. Oficialiame ES Europos duomenų portale (data.europa.eu) pateikiami ankstesni registro duomenys (nuo 2015 m.).
Registro veikimo metinė ataskaita yra vienas iš pagrindinių statistikos ir informacijos apie registrą, jo turinį, susijusias priemones ir pokyčius šaltinis. Žr. ankstesnes metines ataskaitas.
Jei esate žurnalistas, kreipkitės savo klausimu į atitinkamos institucijos spaudos tarnybą:
- Europos Parlamento atstovų spaudai tarnyba
- Tarybos atstovų spaudai tarnyba
- Komisijos atstovų spaudai tarnyba
Jei esate studentas arba tyrėjas, atsiųskite mums trumpą savo tyrimo aprašymą ir klausimus naudodamasis forma „Susisiekite su mumis“ (būtina naudotis tapatybės atpažinimo sistema „EU Login“).
Jei turite kitų klausimų, taip pat galite naudotis forma „Susisiekite su mumis“ (būtina naudotis tapatybės atpažinimo sistema „EU Login“).
Turėtumėte kreiptis tiesiai į Europos Parlamento akreditavimo tarnybą, kad gautumėte prieigą kaip registruotas interesų grupės atstovas. Tvarkyti savo akreditaciją galima neprisijungus prie Skaidrumo registro.
Daugiau informacijos pateikiama EP akreditacijos puslapyje.
Ne. Taryba neišduoda lankytojams nuolatinių leidimų. Galimybė patekti į jos patalpas suteikiama laikinai ir tik tuomet, kai to reikia, ir turi būti laikomasi Tarybos saugumo taisyklių. Kontaktiniai duomenys:access [dot] generalconsilium [dot] europa [dot] eu (access[dot]general[at]consilium[dot]europa[dot]eu).
Ne. Komisija neišduoda lankytojams iš išorės nuolatinių leidimų. Galimybė patekti į jos patalpas suteikiama tuomet, kai to reikia.
Jei peržiūrėjote visus pirmiau pateiktus klausimus ir neradote atsakymo į savo klausimą, galite susisiekti su mumis naudodamasis šia forma (būtina naudotis tapatybės atpažinimo sistema „EU Login“).